Welcome to London!

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Holland Residence

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Holland Residence la data de Dum Noi 29, 2009 7:31 pm

Inghesuita intr-un fotoliu alb, intre pernele de culoarea bronzului, Diana citea ultimele pasaje din cartea pe care o incepuse cu o saptamana in urma. Ii placea si detesta linistea in acelasi timp, cerand parca sa se intample ceva care sa ii alunge partiala plictiseala. Se bucura, totusi, de senzatia de libertate care o cuprinsese inca din momentul in care pusese piciorul pe pamantul englez. Inchise cartea usor, grijulie, lasand-o sa-i alunece din mana pe masuta joasa de langa fotoliu. Sfarsitul fusese banal si nu a incantat-o atat pe cat spera, dar era multumita ca putea incepe ceva mai aventuros. Se ridica, traversand camera pana in fata ferestrei largi, prin a carei sticla puteai observa un peisaj orasenesc, nu foarte galagios la acea ora matinala. "Cartile mele imi descriau cu totul alta imagine a orasului astuia. Sau nu sunt destul de atenta...? Desigur!"

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Holland Residence la data de Mar Dec 01, 2009 4:39 pm

Inca de cand se trezise, Sweeney avea o dorinta ciudata de a o intalni pe Diana.
Afla din surse sigure unde locuia tanara.
Ajuns acolo, ii explica matusii fetei cine era si ce dorea, iar femeia il lasa sa o viziteze.
Intra asadar cu pasi marunti. Ii atinse umerii Dianei zicand pe un ton dulce:
-Nu este tocmai ce doreai,miss Holland?

3 Re: Holland Residence la data de Vin Dec 04, 2009 7:19 pm

Diana isi apleca privirea, ca si cum ar fi incercat sa identifice vocea... dar o cunostea deja. O comfunzie ar fi fost imposibila.
- Domnule Todd, ce surpriza!
Vocea ii era lipsita de tonul mieros si insuportabil pe care ar fi trebuit sa il afisese, in schimb sunand cat se poate de natural. Se bucura ca in sfarsit se intamplase ceva, plictiseala ei amenind sa o scoata din casa. Era totusi, un lucru se care inca se mai mira.
- Cum ai reusit sa treci de matusa mea? E foarte ursuza astazi, dar... nu mai conteaza! Luati loc, va rog!
Ii arata discret canapeaua din catifea, atat de asemanatoare cu fotoliul pe care se asezase numaidecat.

Vezi profilul utilizatorului

4 Re: Holland Residence la data de Vin Dec 04, 2009 7:24 pm

Chiar nu isi putu stapani un zambet vizibil larg. O imbratisa apoi se aseza pe canapea, nescotand vreun sunet deoarece astepta ca si ea sa se aseze. Insa continua sa zambeasca si sa roseasca din ce in ce mai mult.
-Vedeti dvs. , asa ursuza cum ati spus ca este,matusa dvs mi-a dat voie sa vin in camera dvs. imediat. Nu a trebuit decat sa ma prezint, sa ii zic cu ce ma ocup si in cele din urma sa ii spun de unde va cunosc.

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum